Pyetje

Kush do ju japë përgjigje te sakta për pyetjet tuaja?

Asnjë njeri nuk është aq i sakte, por secili jep pak drite mbi errësirën drejt se panjohurës. Mos refuzo te pyesësh dhe te kërkosh vetëm sepse te duhet te flasësh me dike qe nuk e njeh  personalisht.

Ti ke nevoje për përgjigje dhe ne këtë faqe do te gjesh shumicën e tyre, nëse jo na e bej direkt pyetjen dhe ne do te përgjigjemi.

Si ta di që me te vërtetë ekziston Perëndia?

Si ta di që ne jemi krijuar nga Perëndia?

Si ta di që Perëndia ka një plan individual për çdo individ?

 

Si është e mundur qe shume njerëz nuk besojnë tek Zoti?

Nëse Zoti krijoi gjithçka, kush e krijoi Zotin?

Si mundet qe Krijuesi te jete nje Perëndi Triun, dmth ne tre persona?

Si ka mundesi qe Jezusi vdiq ne kryq? A vdes Perëndia?

A është Jezusi bir i Perëndisë, Perëndi, profet apo mësues, apo..?

 

 

A ke pyetje? Na dergo nje email ne info@kishashqiptare.ca  ose nje mesazh duke klikuar ne Kontaktoni.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s