Familja ime është besimtare

Nese po me thua qe familja jote eshte besimtare dhe kjo mjafton qe ti te jesh mbuluar persa i perket ceshtjeve te besimit-e ke gabim. Familjet jane shume te rendesishme ne rritjen dhe zhvillimin tone. Prinderit dhe te rriturit e tjere rreth tyre, na japin forme permes jetes dhe fjaleve te tyre. Prinderit mund te nxisin qe te edukohesh bile dhe mund te cojne ne nje shkolle te mire duke paguar goxha nga buxheti i tyre -por kjo nuk mjafton qe ti te dalesh me sukses ne studime. Ti ke nevoje te besh pjesen tende.
Gjithashtu mund te ndodhe qe prinderit e tu te kane dhene nje shembull qe ti brenda e kupton qe nuk eshte me i miri, por ke frike te tradhtosh ate imazh qe te eshte dhene gjithe kohes dhe ben nje kompromis me veten tende.

Nese familja jote eshte besimtare e vertete, besoj qe te ka bere me dije per nevojen tende personale qe ti ke per te njohur Perendine. Krijuesi eshte ideatori i familjeve por nuk flet me ne permes te tjereve. Zoti eshte nje Zoti marredhenieve dhe ka deshire te kete komunikim personal me ty, jo permes dikujt tjeter-qofte njeriut me te pershpirtshem te familjes tende.

Mekati yt te ka ndare nga Perendia dhe Ai te fton ty personalisht te kesh nje rruge me te. Nese familja jote eshte vertet besimtare, do te jete nje ndihme per ty ne kete udhetim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s