Na vizito

Rruga drejt njohjes se vertetes behet ne ecje individuale dhe ne grup. Secili prej nesh ka nevoje te mendoje, reflektoje dhe marre vendime vete, por prania me te tjere qe jane ne te njejtin proces-kush perpara dhe kush me prapa eshte thelbesore.

Ajo qe do te ndihmoje secilin qe ka pyetje qe duan pergjigje eshte te marre pjese ne takime ku keto tema diskutohen dhe degjon perspektiva te ndryshme njerezore.

Nese e di se ku mblidhen besimtare eshte bekim te vizitosh nje nga takimet javore ku ne mblidhemi sebashku dhe ndajme nga ajo qe na eshte zbuluar dhe kemi pare si te vertete. Nese ke nevoje te japim informacion se ku mund te shkosh kontakto me ne permes info@kishashqiptare.ca dhe do te gjejme grupin qe eshte me afer teje.

Ne nuk jemi grup ekspertesh, por njerezish qe duan te mesojne me shume mbi Perendine dhe planin e Tij per njerezimin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s