SI? Pse? Ku? Nga?

Mua më pëlqejnë pyetjet, sepse është mënyra më e mirë për te marrë përgjigje, për të zbuluar të vërtetën dhe carë velin e paditurisë që na rrethon. Disa pyetje mund te jene për momentin te sikletshme sepse mund te sfidojnë diçka që ne e mendojmë të palëkundshme ose sepse s’kemi përgjigje te sakte.

Por me mire një pyetje e bere qofte me cinizëm sesa një e vërtetë e mbuluar qoftë dhe pa dashje.

Në këtë website janë dhënë disa përgjigje për ato pyetje qe kemi bërë ne dhe të tjerë në lidhje me ekzistencën e Perëndisë dhe mesazhin e Tij për njerëzit. Klikoni në cdo pyetje për të marrë përgjigjen përkatëse. Nëse ke pyetje tjetër të lutem na e dërgo tek info@kishashqiptare.ca

Mos u largo nga ky website pa lexuar më tutje!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s