Eshte OK te kesh dyshime

Shpesh na eshte ofruar modeli i dikujt qe quhet besimtar, si dikush qe nuk ka pike dyshimi. Si mund te mburret dikush qe ka besimi i tij ose i saj eshte 100% ne cdo gje, ndersa nuk arrin te dije dot gjithcka dhe nuk arrin te shohe dot gjithcka.

Thomai shpesh eshte prezantuar si dishepulli qe dyshoi ringjalljen e Krishtit, por ne fakt te gjithe e dyshuan. Ndryshimi i Thomait ishte qe nder 12 apostujt ai ishte i fundit qe tha “Besoj” dhe me pare kerkoi me shume fakte.

A je ti dikush qe kerkon me shume fakte? Ke ardhur ne vendin e duhur.

A je ti dikush qe nuk je i bindur por je i hapur per te kuptuar? Je ne vendin e duhur.

Kliko ne butonin e Pyetjeve dhe do fillosh te shikosh disa gjera ne nje perspektive tjeter.

Per cdo pyetje mos ngurro te kontaktosh ne kisha.shqiptare@gmail.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s