Pesë arsye-mund të besosh-Zoti ekziston

Prezantim nga Dr. William Lane Craig

  1. Zoti është shpjegimi më i mirë i origjinës së universit.
  2. Zoti është shpjegimi më i mirë për harmoninë në univers, në mënyrë që jeta inteligjente të jetë e mundur.
  3. Zoti është shpjegimi më i mirë për ekzistencën e vlerave dhe detyrimeve morale objektive.
  4. Zoti është shpjegimi më i mirë për faktet historike lidhur me Jezusin e Nazaretit.
  5. Zoti mund të njihet dhe të përjetohet personalisht.

Të gjitha këto së bashku na sigurojnë mbështetje të fuqishme dhe të bollshme që Zoti ekziston

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s